GENÇLİK MERKEZİ'NDE İKİ TAKIM FİNALE KALDI

TEKNOFEST 2022 kapsamında düzenlenen yarışmada, İskenderun Gençlik Merkezi finale kalan 2 takımıyla Rize’de TEKNOFEST 2022 Final rüzgârında yerini alıyor.
İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması ve Turizm Teknolojileri Yarışması kategorilerinden başvuran 2 takım finale kalarak TEKNOFEST 2022 ‘de İskenderun Gençlik Merkezini temsil edecekler.
İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Sağlık ve ilkyardım alt kategorilerinde başvuran MEDTHERMO ekibi, Medikal Akıllı Termos teknolojisi ile insülin iğnesini 24 saat muhafazası projesini gerçekleştirerek finale kalırken, Turizm Teknolojileri Yarışması kategorisinden başvuran, Genç Zeyrekler ekibi  Hatay’ı gezip gören kişilerin, sosyal medyada yaptıkları yorumların duygu analiziyle yapay zekâ kullanarak bir web sitesi geliştirerek finalistliği hak kazandı.
İskenderun Gençlik Merkezi’ni temsilen TEKNOFEST Yarışmalarına katılan her takıma Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından verilen destek ile gençlerimize düşen tek şey çalışmak ve üretmek. Proje yolunda Gençlik ve Spor Bakanlığı her türlü imkanı gençler için sağlıyor ve yarışmacıların ulaşım imkânlarını da karşılıyor.
TEKNOFEST 2022 ‘de yer alan takımlara Rize’de eşilik eden ve onlara  başarılar dileyen , bu alanda çalışmalara devam edecekleri açıklamasını yapan İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, gençlerin projelerine her zaman destek olduklarını ve bundan sonraki süreçte de buna devam edeceklerini gelecek yıl da TEKNOFEST’ te yer almak için tüm güçleriyle çalışacaklarını açıklarken proje fikri olan gençleri İskenderun Gençlik Merkezi İnovasyon Atölyesine davet etti.