İSTE’YE 2 ÖDÜL DAHA

 “Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve TÜBİTAK tarafından desteklenen yarışma da İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci 2 Projeyle Finallere Kalmayı Başarırken, Doç. Dr. Ersin Bahçeci ve Doç. Dr. Levent Cenk Kumruoğlu ile ayrı ayrı katıldığı kategorilerden de İSTE’ye 2 Ödül Birden Kazandırdı.”

Bilim ve ekonomi dünyasında son derece prestijli bir ödül olarak dikkat çeken ve T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve TÜBİTAK tarafından desteklenip, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından bu yıl 9. su düzenlenen “Kimya Ar-Ge Proje Pazarı” 2020 proje sunum ve ödül töreni, içinde bulunduğumuz pandemi süreci dolayısıyla çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Merakla beklenen finalde İSTE Rektör Prof. Dr. Tolga Depci önderliğinde büyük bir başarıya imza attı. 

 

BAŞARI PLAKETİ ÖDÜLÜ

Bu yıl Başarı Hikâyeleri Kategorisinde 2019 yılı 8. Ar-Ge proje pazarında Temel Kimyasallar kategorisinde “Hafif ve Dayanıklı Zırh Plakaların Skandiyumla Alaşımlandırma ile Güçlendirilmiş Alüminyum Köpük Eldesi” projesi ile ödül alan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ve İSTE Merkez Laboratuvar Müdürü Doç. Dr. Ersin Bahçeci “Başarı Plaketi” ödülüne layık görüldü. 

BU YIL DA İKİ PROJEYLE FİNALE KALINDI

Yine bu yıl 141 proje başvurusu içinden konusunda uzman geniş bir sanayici-akademisyen jüri üyesi tarafından toplam 823 değerlendirme sonucunda “Yanmazlık Özelliği İyileştirilmiş Bor Katkılı Poliüretan Üretimi – Prof. Dr. Tolga Depci ve Doç. Dr. Yunus Önal” ile “Termo-Kimyasal-Mekanik Borlama ile Yüksek Sertlikte ve Aşınma Dirençli Yeni Nesil Kesme Bıçağı İmalatı – Prof. Dr. Tolga Depci ve Doç. Dr. Levent Cenk Kumruoglu”  isimli iki proje finale kaldı. Finale kalan projelerden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ve İSTE Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Levent Cenk Kumruoğlu’nun sundukları proje 2. lik ödülüne layık görülerek önemli bir başarı daha sağladı. 

İSTE AİLESİ GURUR DUYDU

Konuyla ilgili İSTE Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamadaysa etkinlik ödül töreninin https://youtu.be/BamEXRMz9gI  kanalından 20 Kasım akşamı saat 17.00 da yapıldığı ifade edilerek; “Başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Tolga Depci başta olmak üzere önemli bir başarıya imza atan değerli öğretim üyelerimizi İSTE ailesi olarak tebrik ediyor ve başarılarının devamı diliyoruz” görüşlerine yer verildi.