İTSO KAZAKİSTANLI İŞ İNSANLARI İLE BULUŞTU

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, TOBB heyeti ile birlikte Tataristan Kazan’daki iş insanları ve TOBB ETÜ Uluslararası Girişimcilik öğrencileri ile bir araya geldi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkçeyi küresel ticaret dili haline getirmek hedefi ile TOBB ve Dışişleri Bakanlığı’nın 16 yıldır komşu ülkeler, Orta Asya, Balkanlara yönelik yaptığı “Türkçe Konuşan Girişimciler Programına da katılmıştı. 

İTSO Başkanı Yılmaz, Türkçe konuşan Kazan’daki iş insanları ile karşılıklı görüş alışverişinde ve değerlendirmelerde bulundu.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve TOBB Heyeti, Tataristan Kazan ziyaretleri kapsamında Kazan Devlet Üniversitesi’nde Rusça eğitimi gören TOBB ETÜ Uluslararası Girişimcilik Bölümü öğrencileriyle de bir araya geldi.​

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Kazakistan Kazak Temaslarının son derece verimli geçtiğini belirterek, “TOBB’un öncülüğünde iki ülke arasındaki ticari, ve kültürel ilişkilerin en üst seviyede olduğunu gördük. Türkçeye ve Türkiye’ye karşı Kazak halkının ilgisi çok büyük bu da bizleri mutlu etti. Son derece misafirperverler. Bizleri en iyi şekilde ağırladılar. Bu toplantıların ve ikili görüşmelerin iki ülke için ticaretine de olumlu yansıyacağını temenni ediyorum” dedi.

Habere Ait Fotoğraflar