HBB EKİPLERİ MODERN BİR ULAŞIM İÇİN MESAİ HARCIYOR

İSKENDERUN VE ARSUZ’DA ASFALT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelinde cadde ve sokakların daha konforlu bir hale gelmesi, trafik akışının rahatlaması ve vatandaşların can güvenliğinin korunması adına beton asfalt yapımı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

HBB Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından 15 ilçede farklı nedenlerle bozulduğu tespit edilen yollarda bakım-onarım, asfalt ve yol genişletme çalışmaları devam ediyor.

Vatandaşların talepleri doğrultusunda daha güvenli bir trafik akışı sağlanması adına çalışmalarını sürdüren HBB, İskenderun Sakarya Mahallesi’nde elverişsiz yolların daha modern bir görünüme kavuşması amacıyla 1100 metrelik alanda trimer kazısı ve pmt serimi çalışması başlattı.

Asfalt öncesi çalışmaların tamamlanması ile beton asfalt serimi yapılarak yol çizgilerinin çekileceği belirtildi.

HBB ekipleri, Arsuz ilçesinde başlattığı çalışmalar kapsamında Madenli Mahallesi’nde bulunan noktalarda parke taşı sökümü yaparak yerine 310 metre uzunluğunda asfalt serimi gerçekleştiriyor.

Yaya ve araç trafiğini olumsuz etkileyen yolların tespit edilmesi ile çalışmalarına her geçen gün farklı bir ilçede devam eden HBB yetkilileri, güvenli ve konforlu bir ulaşım için bütün yollarda yenileme yapılması için mücadele verildiğini aktardı.
 

Habere Ait Fotoğraflar