BAKAN KİRİŞÇİ’DEN YAYMAN’A ÇÖZÜM SÖZÜ!

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’yi ziyaret etti.

Milletvekili Yayman ziyaretinde yakın zamanda Hassa’da yaşanan kar afeti ile geçen hafta aşırı soğukların yol açtığı don sorununu Bakana iletti. Özellikle Amik ovasında son günlerde yaşanan don afeti özellikle meyve bahçelerinde çok büyük hasara yol açmıştı. Sert çekirdekli meyveler olarak bilinen Kayısı ve şeftali bahçelerinde ciddi zararlar oluşmuştu.

AK Parti’nin çalışkan milletvekillerinden biri olan Yayman, her fırsatta “Çiftçimin derdi, benim derdimdir” sözünü kullanıyor. Hataylı çiftçilerin sorunlarını detaylı olarak öğrenen Bakan Kirişçi, zarar tespiti yapıldıktan sonra zararların imkanlar ölçüsünde karşılanacağını ifade etti.
Çiftçinin zararını karşılayarak, zor durumdaki vatandaşlara rahat nefes aldıracaklarını kaydeden Bakan Kirişçi, tüm çiftçilere üretime devam etmelerini söyledi ve devletin her zaman yanlarında olduğunu kaydetti.

YAYMAN’DAN BAKAN KİRİŞCİ’YE TEŞEKKÜR
AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman ayrıca mazot, gübre, elektrik, tohum ve girdi fiyatlarıyla ilgili çiftçilerin taleplerini bir kez daha dile getirdi.
Yayman, “Bakanımıza yakın ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederiz, kendisini Hatay’a davet ettik” dedi.